آخرین مطالب
23
امروز
آلودگی هوای تهران

خودروهای بی کیفیت داخلی مقصر اصلی آلودگی هوای تهران هستند

علیرضا صادق آبادی، معاون وزیر نفت اعلام کرد که مقصر اصلی آلودگی هوای تهران ، خودروهای بی کیفیت داخلی هستند و بنزین‌های تولیدی کشور هیچ نقشی در میزان آلایندگی ندارند.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران و معاون وزیر نفت کشور در مورد بنزین تولید شده در ایران و نقش آن در مورد آلودگی هوا، تاکید کرد که تمام بنزین تولیدی کشور از نوع یورو 4 است و ما هیچ نقشی در رابطه با آلایندگی هوا نداریم.

علیرضا صادق آبادی در ادامه عنوان کرد خودروهایی که در شرکت‌های خودروسازی داخلی تولید می‌شوند بی کیفیت هستند و عامل اصلی آلودگی هوای تهران و سایر کلان شهرها به شمار می‌روند. بنابراین باید از خودروسازان داخلی بخواهیم تا کیفیت محصولات تولیدی خود را ارتقا بدهند. وی همچنین افزود:

حاضریم بنزین داخلی را بر روی دو خودروی داخلی و خارجی آزمایش کنیم تا به طور آشکار، تفاوت میزان آلایندگی موتور خودروهای داخلی را بسنجیم. صراحتا اعلام می‌کنم که ما به عنوان تولید و توزیع‌کننده بنزین هیچ نقشی در آلودگی هوا نداریم.

مقصر اصلی آلودگی هوای تهران کیست؟

در روزهای اخیر شاخص آلودگی هوای تهران در وضعیت هشدار قرار داشت و برای تمامی گروه‌های حساس خطرناک تشخیص داده شد. این در حالی است که طی این روزهای بحرانی، مسئولان به جای چاره‌اندیشی، به بیان صحبت‌های حاشیه‌ای پرداخته‌اند و همه منتظر باد و باران هستند تا شاید کمی از میزان آلاینده‌ها کم کند.

خودروها، سوخت، صنایع آلاینده و ساخت و سازها از جمله متهمان آلودگی هوا شناخته می‌شوند، اما واقعا مقصر اصلی آلودگی هوای تهران کیست و چرا تدبیری برای مقابله با آن اندیشیده نمی‌شود؟ آیا تعطیل کردن مدارس و ادارات، تنها راه حل موجود برای پاک‌سازی هوای شهر است؟

۴ دیدگاه

 1. همش تقصیر دولته

  (2)
 2. فردا ایران خودرو و سایپا هم میگن نه تقصیره بنزینه و اینا
  هفته بعد هم یه نشست برگزار میکنن و روی همو میبوسن و همه چی به خیر و خوشی تموم

  (4)
 3. بعله تخصیره ماشینای اشغاله ایرانه ولی بنزینمونم اشغاله

  (5)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*