آخرین مطالب
18
امروز
سفر به آینده

سفر به آینده در داستانی واقعی و شگفت انگیز؛ وقتی پاول آمادیوس به کما رفت و در سال 3906 به هوش آمد!

آیا تا به حال این فکر کرده‌اید که آینده‌ی ما در سال‌هایی بسیار دور چگونه خواهد بود؟ اگر وضعیت زندگی و شرایط حاکم بر زندگی بشریت در چند صد سال قبل را با امروز مقایسه کنیم، شاهد تغییراتی چشم‌گیر در زمینه‌های علم، فناوری، ابزار، تمدن‌ها، مرزبندی‌های جغرافیایی و … هستیم. حال تصور کنید که این مسئله را در مقیاسی هزار ساله مورد بررسی قرار دهیم! سفر به آینده و به طور کلی سفر در زمان، همواره یکی از رویاهای انسان بوده است. برای مطالعه‌ی گذشته‌ی نیاکان خود، می‌توانیم به کتاب‌های تاریخی گوناگونی مراجعه کنیم، اما در مورد آینده چطور؟ در سال 1921 میلادی، یک معلم سوئیسی-اتریشی با نام پاول آمادیوس (Paul Amadeus Dienach) به دلیل مشکلات سلامتی خود به کما رفت. او به مدت یک سال در کما به سر می‌برد و در این مدت به آینده و به طور دقیق‌تر، به سال 3906 میلادی سفر کرد!

در رابطه با این داستان شگفت انگیز، حتی یک کتاب هم به چاپ رسیده است؛ نویسندگان اظهار داشته‌اند که مردمان آینده، به طور دقیق این وضعیت عجیب و غریب پزشکی پاول آمادیوس را درک کرده‌اند. مردمانی که در آینده زندگی می‌کنند، تمامی وقایع‌ تاریخی بین قرن‌های 21 تا 39 میلادی را برای او بازگو کرده‌اند. اما مسئله‌ی عجیب اینجاست که آنان از رویدادهای دقیق قرن بیستم (عصر فعلی)، اطلاعات چندانی را برای پاول آمادیوس تشریح نکرده‌اند. به نظر می‌رسد مردمانی که پاول آمادیوس ضمن سفر به آینده با آن‌ها ملاقات داشته است، از بازگو کردن حقایق و رویدادهای عصر امروز خودداری نموده‌اند؛ چرا که بازگو کردن این حقایق می‌تواند منجر به تغییر در گذشته‌ی تاریخی تمامی انسان‌های زمین شود!

زمانی که پاول آمادیوس از حالت کما خارج شد، در سال 1922 به هوش آمد. اما او حقایق شگفت‌آور و خارق‌العاده‌ای را برای بازگو کردن داشت؛ چرا که او در طول یک سال، توانسته بود ضمن سفر به آینده ، قرن‌های بعد را به وضوح مشاهده کند!

پاول آمادیوس، ماجرای سفر به آینده خود را در قالب یک کتاب به چاپ رسانده است!

از آنجا که پاول آمادیوس می‌دانست فرصت برای بازگو کردن این وقایع و رویدادها ناچیز است، تصمیم گرفت داستان سفر به آینده را در قالب یک کتاب به چاپ برساند. او تصمیم گرفت هرآنچه را که از این تجربه شگفت‌انگیز به خاطر می‌‌آورد، برای آیندگان به ثبت برساند. نکته جالب این است که پاول آمادیوس، هیچ تجربه‌ای در زمینه نویسندگی، سرودن شعر یا زمینه‌های مشابه با آن نداشت؛ از این رو حتی تصور نمی‌کرد که داستان شگفت‌انگیز او از سفر به آینده ، تا این اندازه سر و صدا کند.

سفر به آینده

پیش‌گویی‌های پاول آمادیوس برای آینده‌ بشریت

سال‌های 2000 تا 2300 میلادی – بشریت همچنان با مشکلاتی از قبیل ازدحام بیش از اندازه جمعیت، تخریب محیط زیست، معضلات اقتصادی، سیستم‌های پولی، عدم تغذیه مناسب برای تمامی افراد و جنگ‌های داخلی کشورهای مختلف دست و پنجه نرم می‌کند. انسان‌ها درگیر مشکلات ریز و درشت مالی بوده و دیگر فرصتی برای اصلاح درون و باورهای معنوی ندارند.

سال 2204 میلادی – تعداد 20 میلیون از انسان‌ها، در سیاره مریخ سکونت دارند و کولونی‌سازی بر سطح این سیاره به حد قابل قبولی رسیده است. اما یک رویداد طبیعی در سال 2265 منجر به نابودی همه‌ی انسان‌های ساکن در مریخ می‌شود. این رویداد موجب می‌گردد که انسان برای همیشه سیاره سرخ را ترک کند.

سال 2309 میلادی – در نتیجه‌ی مشکلات حل نشده‌ی حاکم بر زمین، فاجعه‌ای دیگر سرنوشت بشریت را تغییر می‌دهد. وقوع جنگ جهانی بزرگ موجب نابودی خیل عظیمی از انسان‌ها می‌شود. بخش بزرگی از تمدن موجود بر روی زمین نابوده شده و نژادهای زرد و سیاه پوست، بیشترین قربانی‌ها را در طول این جنگ‌ها خواهند داشت.

سال 2396 میلادی – این تغییر بزرگ، منجر به شکل‌گیری آخرین پارلمان جهانی بر روی زمین با عنوان سازمان ملل یا ایالت‌ها می‌شود. این پارلمان جهانی تازه تاسیس، اعضای خود را از طریق سیستم رای‌گیری توسط ملت‌ها انتخاب می‌کند. اما این بار به جای استفاده از سیاست‌مداران، از نیروهای متخصصی همچون دانشمندان، مردان تکنولوژی و چهره‌های بشردوستانه استفاده می‌گردد. پول به آن شکلی که ما می‌شناسیم دیگر وجود ندارد! منابع موجود در سیاره‌ زمین بین ساکنین زمین تقسیم شده و هر فرد به اندازه‌ی کافی از این منابع برخوردار است. در پی این تغییرات، مشکلاتی همچون افزایش بی‌رویه جمعیت، آب و هوا، تغذیه و زیست محیطی برطرف می‌شوند.

سفر به آینده

زندگی انسان‌ها ساده‌تر شده و افراد در طول زندگی‌شان کمتر و کمتر کار می‌کنند. یه اتفاق جالب توجه اینکه از سال 2396 به بعد، مجددا شمارش سال‌های میلادی از عدد 1 آغاز خواهند شد. با این حال، پارلمان جهانی حاکم بر جهان، در واقع یک رژیم حکومتی متمرکز در قدرتی مرکزی است. از این رو برخی دولت‌ها به طور مستقیم یا غیر مستقیم با تصمیمات پارلمان جهانی به مخالفت برمی‌خیزند. هنوز مردمانی با باورهای ناسیونالیستی، حاضر به تغییر عقاید خود نبوده و به فکر توسعه اهداف بشردوستانه برای آینده‌ی زمین نیستند.

مشکلات اقتصادی به آن شکلی که ما می‌شناسیم وجود ندارد، اما در زمینه کنترل تکنولوژی و سطح دسترسی به آنان در بین مردم، نابرابری‌هایی وجود دارد. مردم از لحاظ عقاید معنوی بسیار سست و ضعیف هستند، این “عصر تاریکی عجیب و غریب” تا سال 3400 به طول می‌انجامد.

سال 3382 میلادی – یک پدیده قابل توجه و بسیار مهم در زندگی بشریت رخ می‌دهد. انسان‌ها یکی پس از دیگری و به صورت کاملا اتفاقی به یک توانایی جدید با عنوان “بینایی فوق‌العاده” دست پیدا می‌کنند. علاوه بر این، یک جهش ناگهانی در مغز، منجر به دسترسی مستقیم به دانش پیشرفته برای دستاوردهای خلاقانه می‌گردد.

سفر به آینده

سال‌های 3400 تا 4000 میلادی – عصر طلایی درست در همین دوران شکل می‌گیرد. بعد از گذشت 1000 سال از عصر تاریکی، سرانجام دورانی بسیار قابل تحسین بر زندگی بشریت سایه افکنده است. در این دوره از زندگی انسان، مردان تکنولوژی و دانشمندان در پارلمان جهانی نقشی ندارند. به جای آن، از افرادی با عنوان “سازندگان جهانی” استفاده می‌شود. آن‌ها اشخاصی هستند که به طور همزمان در زمینه‌های مختلفی همچون فلسفه، هنر، علم، عرفان و … مهارت و تخصص دارند. همه چیز در دنیا رایگان و برای همه قابل دسترس است! امکاناتی همچون لباس، غذا، خانه، حمل و نقل و … برای همه افراد در سطحی یکسان است.

موفقیت‌های زندگی افراد، بر مبنای سرمایه‌ی مالی و یا افتخارات تکنولوژیکی نخواهد بود، به جای آن، انسان‌ها توجه ویژه ای بر مسائل عاطفی، معنوی و رشد ذهنی خود خواهند داشت. انسان‌ها در کل دوران زندگی خود تنها به مدت 2 سال به کار مشغول هستند، البته این در حالی‌ست که عمر هر فرد به طور متوسط بین 17 تا 19 سال است. جمعیت کره زمین کمتر از 1 میلیارد نفر است و منابع موجود برای زندگی افراد به اندازه کافی وجود دارد. قوانین موجود برای جوامع زمین به کمترین تعداد ممکن رسیده و جرم و جنایت به مقدار ناچیزی کاهش پیدا کرده‌اند.

فقط سه نوع قانون در دنیا حکم‌فرماست:

1- قوانین مرتبط با اشتغال 2 ساله‌ی افراد

2- قوانین مرتبط با رفت‌وآمد و توزیع کالا

3- قوانین مرتبط با کنترل جمعیت (زاد و ولد)

۴۷ دیدگاه

 1. اگه واقعی بود کلی سر و صدا میکرد

  (2)
 2. من وای میستم تا سال 2024 اگه کسی رفت مریخ حرفاشو باور میکنم و کتابشو میخونم اگه هم اتفاقی نیفتاد میشینم فیلممو میبینم

  (1)
 3. فکر کنم چون سرش ضربه خورده توهمات کودکیش رو به جای سفر در زمان درکما دیده چون وقتی جسمت سرجاشه چه سفری درضمن چیزهایی که این گفته هیچ کدوم واقعیت نخواهد داشت

  (0)
 4. جالب اینجاس که فقط مریخ رو قابل سکونت دونسته چون اون زمان به جاهای دورتر و بهتر سخت بوده فکر کنن یا شاید نمیدونستن به احتمال بسیار بسیار قوی اگر بشر با این پیشرفت به جلو بره بعد 2000 سال شاید بتونه سفرهای بین کهکشانی با سرعتهای خیلی زیاد طی کنه حالا چجوریشو ماها نمیدونم و ایشون فقط از مریخ وزمین سخن گفتن در حالی که پیشرفت آینده ی بشر به سوی ستاره و سیارات و کهکشان های دیگر خواهد بود و چه بسا تمدن و موجود های دیگر این که گفته گفته مغز انسان یهویی جهش پیدا میکنه سخته باورش ولی به تدریج جهش های فوق العاده ای خواهد کرد چون مغز پتانسیل های بیشتری داره که فعلا جسم ناتوان است در درک کردنش اینکه گفته انسان ها یکسانن اینجاش یکم سخته ادما همیشه باام فرق دارن و جاه طلبی نمیزاره که هنه یکسان باشن البته علم و فناوری به حدی پیشرفت خواهد کرد که بشریت خیلی راحت زندگی کنه و که گفته عمر بشر مثلا 20 ساله درسته که فعلا عمر در حال کم شدنه ولی در تکنولوژیه 2000 سال بعد مطمئنا عمر زیادتر خواهد بود

  (5)
 5. سلام خدمت دوستان..نظریه هایی راجع به سفر به گذشته و حتی آینده وجود داره.نمیشه منکرش شد ولی اینطور که آقای آمادیوس مطرح کردن به نظر من باور نکردنیه..

  (2)
 6. بنده خدا تو خواب چه هزیون هایی دیده

  (4)
 7. امام زمان ظهور میکنه و هیچ چیزی در مورد این موضوع ننوشته شده قطعا بعد ظهور جهان تغییر میکنه

  (-16)
 8. چرت بود ، چیزی توش نبود که بگی چه جالب اینارو یک نفر عادی هم با دیدن چندتا فیلم و خوندن کتاب میتونست بنویسه ، در کل مسخره بود

  (1)
 9. اگه نخواییم خیلی بهش ضد مذهبی نگاه کنیم، اتفاقا یه جاهاییش یه جورایی به زمان ظهور موعود شباهت داره. هم حوالی ۲۳۰۰ که جنگ جهانی میشه و بعدش در ۲۴۰۰ دنیا بهتر میشه. و البته خیلی بیشتر، در ۳۴۰۰ تا ۴۰۰۰ که ذهن انسان تغییر میکنه و دنیا گل و بلبل میشه.
  ضمنا خوشحال میشیم دوستان،جهت روشن شدن بیشتر موضوع، در مورد ضد مهدویت بودن این مطلب اشاراتی کنن.

  (-8)
 10. یه عده هستن رو زمین دارن خودشونو به زمین و زمان میزنن و به هر مذخرفات و داستان سرایی هایی متوسل میشن که مهدویت رو حذف کنن , اینا خوب فهمیدن چی مانع اوناس برای اعتقادات شیطانیشون , ولی هر چی زور بزنن فایده ای نداره حالا بشینن فیلم xman بسازن یا داستان بسازن یا آدم فضایی ها رو ربط بدن به انسان یا هر چیز دیگه

  (-15)
 11. یه عده هستن رو زمین دارن خودشونو به زمین و زمان میزنن و به هر مذخرفات و داستان سرایی هایی متوسل میشن که مهدویت رو حذف کنن , اینا خوب فهمیدن چی مانع اوناس برای اعتقادات شیطانیشون , ولی هر چی زور بزنن فایده ای نداره حالا بشینن فیلم xman بیازن یا داستان بسازن یا آدم فضایی ها رو ربط بدن به انسان یا هر چیز دیگه

  (-11)
 12. باسلام ولی این داستان بعد از صد سال چطور حالا داره روایت میشه.

  (3)
 13. کتاب انگلیسیش پارسال چاپ شده و به قیمت 197 هزار تومان در سایت آدینه بوک موجوده.
  https://goo.gl/ltcGmm

  (0)
  • درود برشما,,,,,از تخیل که بگذریم
   حرفای آمادیوس شبیه خیلی از پیش بینی های افراد در طول تاریخ بوده مثل اقوام مایا ها که پایان جهان را ۲۰۱۲ میدانستند چقدر هم طرفدار داشتند ولی اشتباه بود,,,,انسان در دیدگاه زمینی ها قدرت تخیل ش باورنکردنی ومسأله ساز و سوال بر انگیز و بدون جواب است,,,,,ذهن و درک ما محدود است,,,مثل عدم فهم و شعور انسان در باره ی منبع تاریکی در آسمانها که هیچ جوابی در دست ندارد,,,,,,,,توجه نکنید و فقط عاشق باشید عاشق زندگی ,,,,,,این تنها راهه وگرنه مثل آمادیوس که معلوم نیست چه چیزی مصرف کردهcph4 بوده یا ماری جوآنا,,,,,,هرچیزی بوده جنسش عااالللییییب بوده!!!

   (12)
 14. این مطالب با اسلام مطابقت ندارد
  چون پیشگویی کہ کار ھر کسی نیست

  (-33)
 15. chera ta alan chizi nagofte boodan???????????oonam bade in hame sal k in too koma bode

  (4)
 16. che ghadr shabih doran bad az emame zamane…vali shabihe faghat…kheiliii

  (-3)
 17. یا باید بچه باشی یا آدم احساسی تا این مزخرفات رو باور کنی،هرکسی میتونه چنین ادعایی کنه،حتی اگه این چیزا اتفاق هم بیافتن بازم دلیل بر واقعی بودن داستان نیست چونکه اینارو دانشمندان پیش بینی کردن

  (1)
 18. عجب داستانی. اون توانایی که انسان به صورت اتفاقی بهش دست پیدا میکنه جالب بود.

  (2)
 19. شبیه داستان سفر به مرکز زمین بود.

  (-6)
 20. این داستان نمیتواند درست باشد

  This story can not be true

  這個故事不可能是真的

  Diese Geschichte kann nicht wahr sein

  (15)
 21. خیلی ازمطالب بصورت کلی بیان شده.درضمن درتمام ادوار جنگ بوده،معمولا وقتی یه فالگیر یا هرکس که از آینده حرف میزنه ازروش کلی گویی است استفاده میشه که به همه آدما میشه نسبت داد.اثبات اینگونه روایتها نه قابل رد و نه قابل تاییده.

  (2)
 22. انسان میتواند با روح به سفر زمان بره. برای روح آینده و گذشته فرقی نداره. کما اینکه خیلی از عرفا صحنه های قبل، مثل کربلا را دیده اند و خیلی از پیامبران و پاکان آینده را دیده اند.

  (-16)
 23. داستان جالبی بود ولی ظاهرا خیلی قدیمی، سال 1921 یعنی حدود 97 سال پیش، تا حالا کجا بوده، مطمینا اگر ارزش بررسی داشت یا ذره ای واقعیت درش بود، اونا از ما بیشتر بررسی میکردن، البته با توجه به مطالعات و تجربیات بنده به هیچ عنوان نمیتوان منکر پرواز روح و تجربیات اینچنینی در دنیا شد، ولی این مورد جای تامل بسیار دارد

  (17)
 24. دوستان سفر به گذشته اونم طبق قوانین پیچیده انشتین شاید امکان پذیر باشه ولی به آینده محاله! چون آینده هنوز ساخته نشده!به کجاش میخوای سفر کنی!!!

  (-1)
 25. میانگین ۱۷ تا ۱۹ سال شدن عمر بشر در آینده کاملا مغابر با پیشرفت علم پزشکی و ژنتیک هست به نظر من این قسمتش احمقانست

  (8)
 26. بشر در اینده به یک دوراهی میرسه و این اجتناب نا پذیر هست
  یا باید از کره زمین کوچ کنه و به تکنولوژی دست پیدا کنه که بتونه ادامه حیاط بده
  یا باید وضعیت کنترول جمعیت و منابع و محیط زیست و یک حکومت جهانی رو پیاده کنه

  در این شرایط اگه عوامل خارجی از زمینی بشر رو نابود نکنه میشه امید داشت بشر به رشد و تعالی بیشتر ادامه بده

  ولی کلا با تغییراتی که پیش میاد و تغییرات نگرش مردم به دنیا اگه همین الان شما بری به زمان اینده نمیتونی زندگی کنین

  (12)
 27. با ‏کمال تاسف باید گفت که نظرات کامنت گذاران عزیز نشان از کمبود مطالعه و قدرت تخیل و در مواردی اعتقادات مذهبی دارد که مانع درک آنها از این واقعه میگردد ! چرا که در خارج از ایران افراد احتیاج به دروغگوئی برای مشهور شدن احتیاجی ندارند و با توجه به اینکه نویسنده با یک مشت افراد باسواد و اهل فنون طرف است غیر ممکن بود که حتا کتابش نوشته و چاپ شود . در ضمن همه ما میدانیم که در ایران وقتی کسی موضوعی را بیان میکند که برای ما قابل درک نیست میگویم طرف زر میزنه !!!

  (9)
 28. با یه داستان تخیلی تونسته کتاباشو بفروشه خرج درمانشو در بیاره ?

  (16)
 29. داستانش مثل دنیای اخر زمانی هست

  (0)
 30. داستان جالبی بود ولی اینا زاده ی تفکرات و تخیل آمادیوس بوده چون از پیشرفت علم و ربات و وسایلی که زندگی انسان و تغییر میدن در آینده حرفی نزده فقط در مورد جنگ و رویداد های طبیعی گفته.شاید یه شوخی باشه یا امید دادن به مردم برای معروف شدنش.

  (8)
 31. داستان جالبی بود ولی اینا زاده ی تفکرات و تخیل آمادیوس بوده چون از پیشرفت علم و ربات و وسایلی که زندگی انسان و تغییر میدم در آینده حرفی نزده فقط در مورد جنگ و رویداد های طبیعی گفته.شاید یه شوخی باشه یا امید دادن به مردم برای معروف شدنش.

  (5)
 32. از گجت نیوز بعیده که چنین مطالب بی پایه و اساسی رو چنان نقل کنه که انگار واقعا قراره اتفاق بیافته!
  اگه کسی یکم در مورد نظم نوین جهانی و سیاست هایی که ایلومیناتی برای آینده جهان داره مطالعه کرده باشه میفهمه که این شخص هم یه مهره هست که ماموریت داشته این حرفهارو بزنه

  (3)
 33. دوستان این داستانهای تخیلی رو باور نکنین .
  وقتی طرف میره تو کما جسمش تو بیمارستان مگه نیست
  پس چجوری میره آینده. … روحشم که نمیتونه چون انسان های
  سال های آینده هم نمیتونن بشینن با روح خوشوبش کنن .پس‌حتی اگه روحشم بره آینده نمیتونه با کسی حرف بزنه یا سوال کنه……
  فقط خالق جهان آینده رو میدونه ..و تا وقتی انسان کامل نمیره نمیتونه بفهمه …….

  (4)
 34. با سلام و تشکر بابت مطالب بسیار خوبتون
  مطلب زیبایی بود ولی کمی ریزتر به مطلب دقت کنیم تناقضات زیادی دیده میشه یکی اینکه با توجه به تاریخ میدونیم که در گذشته سن انسان از 40سال فراتر نمیرفت که با پیشرفت علم پزشکی اکنون به سن متوسط 75سال رسیده چطور با اینهمه پیشرفت عمر انسان یهو برسه به زیر 20سال و اینکه درباره قرن اکنون حرف زده نشده بیشتر به دلیل نااگاهی فرد در بیان اینده قابل دیدن بوده نه تغییر خط زمان تاثیر میپذیره ولی تغییر نمیکنه مثل رودخونه که فقط میشه انشعابهای کوچکی ولی بن بست در ان بوجود اورد و خیلی حرفهای دیگه که در این مجال نمیگنجه ولی با تمام وجود از شما وتمام همکارانتون برای تمام مطالب خوبتون تشکر میکنم

  (8)
 35. ای کاش زنده میموندم ببینمشون ولی حیف مردم از خدا اجازه میگیرم بیام زمین وضعیتو نگا کنم

  (6)
 36. ادم اینا رو می شنود واقعا می خواهد جاودان باشه تا اینا ببینه ولی افسوس

  (3)
 37. این شامل ما نمیشه ولی به یه چیزی امید داشته باشه خوبه

  (0)
 38. بیچاره خیلی تخیلی بوده……..(شایدم درکش برای من سخته)…..والله آدم نمیدونه چی بگه

  (12)
 39. سلام. مطلب مفیدی بود با تشکر از نویسنده عزیز.

  (4)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*