آخرین مطالب
9
امروز
نامزدهای اسکار 2017 و حضور فیلم فروشنده

نامزدهای اسکار 2017 ؛ اصغر فرهادی با فیلم “فروشنده” روی فرش قرمز می‌رود

ساعاتی پیش نامزدهای اسکار 2017 ، هشتاد و نهمین دوره جوایز آکادمی اعلام شدند. گفتنیست که مراسم اسکار امسال در تاریخ 26 فوریه (یکشنبه 8 اسفند 95) در Dolby Theater لس آنجلس برگزار خواهد شد.

نامزدهای اسکار 2017 و حضور فیلم فروشنده

یکی از جذابیت هایی که اسکار امسال برای ما ایرانی‌ها دارد، نامزدی اثری دیگر از کارگردان پر افتخار کشورمان اصغر فرهادی است که با فیلم “فروشنده” خود، پس از دریافت جایزه بهترین فیلمنامه و برنده بهترین بازیگر مرد (شهاب حسینی) از جشنواره کن، همچنین نامزدی بخش بهترین فیلم خارجی جایزه گلدن گلوب حالا پا به جایزه اسکار امسال رسیده است. در زیر می‌توانید لیست کامل نامزدهای اسکار 2017 را مشاهده کنید.

نامزدهای اسکار 2017

بهترین فیلم

  • فیلم Arrival
  • فیلم Fences
  • فیلم Hacksaw Ridge
  • فیلم Hell or High Water
  • فیلم Hidden Figures
  • فیلم La La Land
  • فیلم Lion
  • فیلم Manchester by the Sea
  • فیلم Moonlight

بهترین کارگردانی

  • دنی ویلنو برای فیلم Arrival
  • مل گیبسون برای فیلم Hacksaw Ridge
  • دیمین شزل برای فیلم La La Land
  • کنت لونرگان برای فیلم Manchester by the Sea
  • بری جنکینز برای فیلم Moonlight

بهترین بازیگر نقش اول مرد

  • کیسی افلک برای فیلم Manchester by the Sea
  • آدرو گارفیلد برای فیلم Hacksaw Ridge
  • رایان گاسلینگ برای فیلم La La Land
  • ویگو مورتنسن برای فیلم Captain Fantastic
  • دنزل واشینگتن برای فیلم Fences

بهترین بازیگر نقش اول زن

  • ایزابل هوپر برای فیلم Elle
  • روث نگا برای فیلم Loving
  • ناتالی پورتمن برای فیلم Jackie
  • اما استون برای فیلم La La Land
  • مریل استریپ برای فیلم Florence Foster Jenkins

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

  • ماهرشالا علی برای فیلم Moonlight
  • جف بریجز برای فیلم Hell or High Water
  • لوکاس هجز برای فیلم Manchester by the Sea
  • دو پاتل برای فیلم Lion
  • مایکل شنون برای فیلم Nocturnal Animals

بهترین بازیگر نقش مکمل زن

  • وایولا دیویس برای فیلم Fences
  • نائومی هریس برای فیلم Moonlight
  • نیکول کیدمن برای فیلم Lion
  • اوکتاویا اسپنسر برای فیلم Hidden Figures
  • میشل ویلیامز برای فیلم Manchester by the Sea

بهترین فیلمنامه اقتباسی

  • Arrival اثر اریک هایسرر
  • Fences اثر آگوست ویلسون
  • Hidden Figures اثر آلیسن شرودر و ثیودور ملفی
  • Lion اثر لوک دیویس
  • Moonlight اثز بری جنکینز و تارل الوین مکرینی

بهترین فیلمنامه اصلی

  • Hell or High Water اثر تیلور شریدان
  • La La Land اثر دیمین شزل
  • The Lobster اثر یورگوس لانتیموس و افتیمیس فیلیپو
  • Manchester by the Sea اثر کنت لونرگان
  • 20th Century Women اثر مایک میلس

بهترین انیمیشن

  • انیمیشن Kubo and the Two Strings
  • انیمیشن Moana
  • انیمیشن My Life as a Zucchini
  • انیمیشن The Red Turtle
  • انیمیشن Zootopia

بهترین فیلم خارجی

  • Land of Mine (دانمارک)
  • A Man Called Ove (سوئد)
  • The Salesman – فروشنده (ایران)
  • Tanna (استرالیا)
  • Toni Erdmann (آلمان)

بهترین مستند

  • مستند Fire at Sea
  • مستند I Am Not Your Negro
  • مستند Life, Animated
  • مستند J. Made in America
  • مستند 13th

بهترین فیلمبرداری

  • برادفورد گیون برای فیلم Arrival
  • لینوس سندگرن برای فیلم La La Land
  • گرگ فریزر برای فیلم Lion
  • جیمز لاکستون برای فیلم Moonlight
  • رودریگو پریتو برای فیلم Silence

بهترین تدوین

  • جو والکر برای فیلم Arrival
  • جان گیلبرت برای فیلم Hacksaw Ridge
  • جکی رابرتز برای فیلم Hell or High Water
  • تام کراس برای فیلم La La Land
  • نت سندرز و جوی مک میلون برای فیلم Moonlight

بهترین طراحی تولید

  • پاتریس ورمت و پائول هوت برای فیلم Arrival
  • استوارت گرگ و آنا پینوک برای فیلم Fantastic Beasts and Where to Find Them
  • جس گانچور و نانسی هایگ برای فیلم !Hail, Caesar
  • دیویس واسکو و سندی رینولدز-واسکو برای فیلم La La Land
  • گای هندریکس دیاس و جنی سردنا برای فیلم Passengers

بهترین طراحی صحنه و لباس

  • فیلم Allied
  • فیلم Fantastic Beasts and Where to Find Them
  • فیلم Florence Foster Jenkins
  • فیلم Jackie
  • فیلم La La Land

بهترین آرایش و مو

  • فیلم A Man Called Ove
  • فیلم Star Trek Beyond
  • فیلم Suicide Squad

بهترین فیلمنامه مبتکرانه

  • میکا لوی برای فیلم Jackie
  • جاستین هارویتز برای فیلم La La Land
  • داستین اوهالورن و هائوچکا برای فیلم Lion
  • نیکولاس بریتل برای فیلم Moonlight
  • توماس نیومن برای فیلم Passengers

بهترین موسیقی مبتکرانه

  • Audition برای فیلم La La Land
  • Can’t Stop the Feeling برای فیلم Trolls
  • City of Stars برای فیلم La La Land
  • The Empty Chair برای فیلم Jim: The James Foley Story
  • How Far I,ll Go برای فیلم Moana

بهترین تدوین صدا

  • فیلم Arrival
  • فیلم Deepwater Horizon
  • فیلم Hacksaw Ridge
  • فیلم La La Land
  • فیلم Sully

بهترین میکس صدا

  • فیلم Arrival
  • فیلم Hacksaw Ridge
  • فیلم La La Land
  • فیلم Rogue One
  • فیلم 13 Hours

بهترین جلوه‌های ویژه

  • فیلم Deepwater Horizon
  • فیلم Doctor Strange
  • فیلم The Jungle Book
  • فیلم Kubo and the Two Strings
  • فیلم Rogue One

بهترین انیمیشن کوتاه

  • انیمیشن Blind Vaysha
  • انیمیشن Borrowed Time
  • انیمیشن Pear Cider and Cigarettes
  • انیمیشن Pearl
  • انیمیشن Piper

بهترین فیلم کوتاه لایو اکشن

  • فیلم Ennemis Intérieurs
  • فیلم La Femme et le TGV
  • فیلم Silent Nights
  • فیلم Sing
  • فیلم Timecode

بهترین مستند کوتاه موضوعی

  • مستند Extremis
  • مستند 4.1 Miles
  • مستند Joe’s Violin
  • مستند Watani: My Homeland
  • مستند The White Helmets

۲ دیدگاه

  1. لطفا نامزد های تمشک طلایی رو هم بذارید

    (-3)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*